niedziela, 27 września 2009
Srebrna Zatoka, Jojo Moyes

Znowu Australia... Po długim czasie literackiej posuchy, kolejny raz w krótkim czasie trafiłam na książkę, której akcja rozgrywa się w tym dalekim kraju.

Wielka londyńska spółka pragnie otworzyć na australijskim wybrzeżu luksusowy kompleks hotelowy. Srebrna Zatoka wydaje się być idealną lokalizacją, ponieważ jest to zakątek dotychczas omijany przez turystycznych potentatów. Dalszą część recenzji znajdziecie TUTAJ

środa, 09 września 2009
Srebrna Zatoka, Jojo Moyes


Trzecia i ostatnia z zaplanowanych przeze mnie kolorowych lektur. Niezmiernie przyjemny akcent powakacyjny. Wrażenia (pozytywne!), już tradycyjnie, tutaj.
czwartek, 27 sierpnia 2009
Dziewczyna o srebrnych oczach

Czytałam złoty, czerwony, były różne odcienie niebieskiego, teraz pora na srebrny

poniedziałek, 17 sierpnia 2009
Srebrna Natalia, Kira Gałczyńska

Świat Książki

 

Chyba najlepiej o książce mówi jej autorka:

"Ta książka jest dalszym ciągiem naszych wielu rozmów, naszych wspólnych podróży, zaczętych lektur i niedosluchanych koncertów. Ale jest także relacją zmoich rozmaitych poczynań, które mi dawno - bez większej nadziei, że je kiedyś podejmę -podpowiedziała.
Jest także moją próbą opowiedzenia o niej, o jej dniu codziennym, wesołym i smutnym, o lekturach, koncertach i przyjaciołach. O nastrojach, kaprysach i fascynacjach. O usmiechach i łzach. O wielkiej sztuce przebaczania, miłości i wiary; jest jeszcze jedną próba dotarcia do jej sekretów i tajemnic. ..."

Książka (w której mnóstwo zdjęć, wierszy, cytatów) jest o Natalii Gałczyńskiej, żonie Konstantego a jednocześnie potomniki gruzińskiego rodu Awaliszwili, autorce pięknych bajek "O wróżkach i czarodziejach".

08:15, monikak14 , Srebrny
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 09 sierpnia 2009
Srebrna zatoka

Zanim sięgnęłam po tę książkę przeczytałam kilka recenzji na spokrewnionych blogach. Recenzje były skrajnie różne. Co ciekawe, to, co dla jednych było największą zaletą tej książki, dla innych okazywało się wadą. Zaczynając więc lekturę z grubsza wiedziałam, czego się spodziewać, a nawet, niestety, domyślałam się zakończenia.

Pokrótce opowiem, o czym jest „Srebrna zatoka”. Mike Dormer to typowy yuppie – młody, ambitny, szybko awansujący w dużej firmie, w dodatku zaręczony z córką szefa. W ramach researchu pod wielką inwestycję, jedzie do Australii do tytułowej Srebrnej Zatoki. Jego firma ma tu w planach postawienie ogromnego kompleksu hotelowo-sportowego dla bardzo bogatych ludzi, pragnących niebanalnej rozrywki w niebanalnym miejscu. Oczywiście nietrudno przewidzieć, że mieszkańcy spokojnej okolicy nie będą zachwyceni taką perspektywą.

Ciąg dalszy tutaj.

18:06, kot_kreskowy84 , Srebrny
Link Dodaj komentarz »
piątek, 31 lipca 2009
Srebrna Zatoka

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Kicz o miłości czy pochwała prostego życia? Wakacyjna lektura. Ocean, delfiny, wieloryby, mała dziewczynka. Sielanka. Jednoznacznie czarnych charakterów brak - co jest w sumie pozytywne, bo w życiu mało co jest czarne albo białe. Ale mimo tego, czegoś mi w tej powieści brak.  Ponieważ znalazło się tutaj już kilka wpisów o Srebrnej Zatoce, pełną recenzję zamieszczam na moim blogu.

poniedziałek, 27 lipca 2009
Delfiny zawsze wyglądają, jakby się uśmiechały :-)

 

Przyznaję, że gdyby nie wyzwanie nie wzięłabym jej do ręki w bibliotece ani tym bardziej nie kupiła jej. Niestety pokuszona tytułem z dość oryginalnym, w całej mnogości czerwonych sof, łodzi, miesięcy, rowerów i tym podobnych kolorem, Srebrna zatoka zrobiła na mnie wrażenie. Niestety tylko odmiennością zawartego w tytule koloru. Choć na początku nudnawo zaczynającej się książki starałam się odnaleźć plusy i wartości i nawet jakoś mi to szło tak całość niestety zawiodła mnie (nie właściwie nie oczekiwałam nic wielkiego) i znudziła

17:05, moni-libri , Srebrny
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 lipca 2009
Srebrna Zatoka

Srebrna zatoka (Silver Bay), Jojo Moyes, przełożyła Anna Czarnecka, Red Horse

 Srebrna zatoka

To moja pierwsza wyzwaniowa lektura i nie jestem nią szczególnie zachwycona. Nie pamiętam kiedy ostatnio czytałam coś tak cukierkowo bajkowego. Albo ja się zrobiłam nieznośnym sceptykiem albo ta książka jest rażąco naiwna, ale po kolei.

 Śmietanka literacka

12:44, bsmietanka , Srebrny
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 lipca 2009
Srebrna Zatoka - Jojo Moyes

Srebrna Zatoka - Jojo Moyes

"Srebrna Zatoka" okazała się być wyborem wprost wymarzonym na urlopowy czas! Bo czy można sobie wyobrazić cudniejszy pomysł, na odpoczynek od codziennego zgiełku, niż ukryte przed światem miasteczko w dalekiej Australii, z malowniczą zatoką, którą zamieszkują delfiny, a wody otaczające półwysep rokrocznie odwiedzają humbaki? Według mnie niewiele jest tak niesamowitych miejsc.

/.../

Przeczytałam przed rozpoczęciem wyzwania, notka pojawiła się z opóźnieniem, ale ponieważ widziałam, jak wiele z Was "Srebrną Zatokę" ma w planach czytania, postanowiłam podzielić się swoimi wrażeniami.

Pełny tekst można znaleźć na mojej stronie.

Zapraszam :)

czwartek, 09 lipca 2009
Gustaw Herling-Grudziński, Srebrna szkatułka

 
To krótkie opowiadanie wchodzi w skład tomu "Sześć medalionów i srebrna szkatułka" wydanego w 1994 roku przez wydawnictwo "Czytelnik" i jest dopełnieniem barwnych włoskich esejów poświęconych architekturze i sztuce Italii.
Tytułową szkatułkę narrator widzi po raz pierwszy w mieszkaniu swojego amerykańskiego, stacjonującego podobnie jak on we Włoszech, przyjaciela. I od pierwszego momentu przedmiot ten, zabytkowy i piękny,  nie daje mu spokoju.
Ciąg dalszy tutaj.
P.S Pozycji nie było chyba w oryginalnym spisie lektur, lecz zobaczyłam ją na swojej pólce ...i nie mogłam się powstrzymać ;)