czwartek, 01 października 2009
Koniec wyzwania

Oficjalnie z wyzwania się wywiązałam. Przeczytałam trzy książki, choć fakt, że zobowiązałam się do lektury czterech z kolorami w tytule, świadczy o tym, że prywatnej obietnicy nie wypełniłam. Stało się jednak dokładnie tak, jak przypuszczałam. Wyzwanie peryferyjne kusiło równie mocno, jak nie mocniej, no i czytałam książki spoza jakiegokolwiek wyzwania.

Przeczytałam:

 • "White Ghost Girls" - Alice Greenway
 • "Purple Hibiscus" ("Fioletowy hibiskus") - Chimamanda Ngozi Adichie
 • "Red Dust" ("Czerwony pył") - Ma Jian

  Nie udało mi się przeczytać:

 • "The Temple of the Golden Pavillion" ("Złota pagoda") - Yukio Mishima

  Wszystkie trzy lektury podobały mi się, choć miłości po grób nie doświadczyłam. Bardzo rzadko sięgam po powieści, którymi jestem rozczarowana, tak więc i w tym przypadku miałam wiele przyjemności z czytania.

  Dziękuję Padmie za ciekawy pomysł i rozpoczęcie wyzwania, a wszystkim uczestnikom/uczestniczkom za zaangażowanie i pasję. Szczególne wrażenie zrobiły na mnie te z Was, czytające wiele więcej książek niż wymagane trzy. To dopiero głód kolorów!

 • piątek, 14 sierpnia 2009
  Kolorowo mi, czyli moja lista

  Do wyzwania dołączyłam raczej późno, ale i tak bywa. Jednakże ciągle wierzę, że uda mi się je ukończyć. Trzymajcie kciuki :)

  Oto moja lista:

  1. "Błękitna pustka" Jeffery Deaver;

  2. "Czerwony namiot" Anita Diamant;

  3. "Sto odcieni bieli" Preethi Nair LUB "Coś niebieskiego" Emily Giffin.

  Tym razem nie wybieram sobie nic do "alternatywnej" listy, nie tworzę listy minimum-maksimum ;) Będę zadowolona, jak uda mi się przeczytać 3 wybrane książki.

  czwartek, 13 sierpnia 2009
  Nasza lista

  Do tej pory brałam udział w kilku wyzwaniach czytelniczych. Recenzje pisałam  zawsze z Brulionu Be.el – gdzie piszę o książkach nie dla dzieci. W Kolorowym czytaniu będę pisała o książkach dla dzieci właśnie. Tak więc namieszam troszkę. Chciałabym napisać o książkach, które są stare jak świat – odnalazłam je na bibliotecznych półkach i na Allegro. Może sobie o nich zechcecie przypomnieć, może przeczytacie swoim dzieciom. Ja Kolorowe czytanie mam zamiar realizować z moim czteroletnim Tomkiem. (Może z  wyjątkiem Majki) Ostatnio coraz częściej towarzyszy nam w tym codziennym rytuale prawie dwuletni Mikołajek. Wszystko dłużej trwa, bo mali komentują, pokazują obrazki, stawiają mnóstwo pytań. W każdym razie nowe pokolenie uczestników czytelniczych wyzwań - rośnie - mam taką nadzieję:)

  Nasza lista:

   

  Majka z Siwego Brzegu- Mira Jaworczakowa

  O żabkach w czerwonych czapkach – Helena Bechlerowa

  Złota gąska - Bracia Grimm

  czwartek, 06 sierpnia 2009
  lepiej późno niż wcale

  Moja kolorowa lista:

  Preethi Nair " Sto odcieni bieli"

  JOjo Moyes " Srebrna zatoka"

  Nora Roberts " Błęitna zatoka"

  Lista rezerwowa/ w razie kłopotów ze zdobyciem/ J. Chmielewska "Wszystko czerwone", A. Szklarski "Tomek na Czarnym Lądzie" /powrót do dzieciństwa/, B. Akunin "Pelagia i czarny Mnich", Rosamunde Pilcher "Błękitna sypialnia"

  środa, 29 lipca 2009
  Wyzwaniowa lista lektur

  Postanowiłam i ja dołączyć do czytelniczych wyzwań :). Wybrałam po trzy książki, które znajdowały się już u mnie na półkach, co by się za bardzo nie nalatać po bibliotekach, ale nie wykluczam, że po przeczytaniu tych sięgnę po kolejne.

  Lista lektur na kolorowe czytanie wygląda tak:
  Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną - Dorota Masłowska, bo niedawno udało mi się ją dorwać w bibliotece, a i z twórczością Masłowskiej chętnie w końcu się zapoznam
  Atramentowa krew - Cornelia Caroline Funke, bo pożyczone od znajomej z bNetki, a w końcu trzeba przeczytać i oddać . Choć przeraża mnie jej grubość.
  Sto odcieni bieli – Preethi Nair, która dawno temu została kupiona w taniej książce i czekała na lepsze czasy.

   http://czytadelko.blogspot.com

  piątek, 24 lipca 2009
  Moja kolorowa lista

  Po wielu przemyśleniach ułożyłam sobie wreszcie moją listę na Kolorowe Czytanie:

  Lisa See - "Na Złotej Górze"

  Petra Hulova - "Czas Czerwonych Gór"

  oraz

  Preethi Nair - "Sto odcieni bieli"

  Bardzo chętnie przeczytam więcej książek z zaproponowanej listy lektur, te jednak stanowią już "zaklepane" minimum. Bardzo się cieszę, że się na wyzwanie załapałam :)

  czwartek, 23 lipca 2009
  Jeszcze ja ;)

  Jak tylko usłyszałam o nowym wyzwaniu czytelniczym wiedziałam, że chcę się do niego przyłączyć. Nareszczcie rozpoczynam wakacje i wraz z nimi wybieram listę wakacyjnych lektur a zapowiada się naprawdę kolorowo :) Dzięki temu wyzwaniu choć w ułamku (ale zawsze coś) uszczknę swoją mega listę "książek do przeczytania".

  Moja podstawowa trójka:

  • "Biały tygrys" Aravind Adiga - właśnie dzisiaj skończyłam lekturę i już mogę napisać, że bardzo ale to bardzo mi się podobało
  • "Nazywam się czerwień" Orhan Pamuk - na tę książkę już dawno temu się napaliłam, ale jakoś nie miałam okazji, aby jej przeczytać. Nutto miałaś rację! w końcu nadszedł jej czas w innym wyzwaniu:) )
  • "Eve Green" Susan Fletcher - po przeczytaniu recenzji Padmy wiedziałam, że musi być na mojej liście


  Listę rezerwową tworzą:

  • "Czarna woda" Kerstin Ekman
  • "Wzgórze błękitnego snu" Igor Newerly
  • "Kwiaty śliwy w złotym wazonie"
  • "Jeździec miedziany" Paullina Simons
  • "Heban" Ryszard Kapuściński
  • "Karmazynowy pałac" Jacqueline Briskin


  Życzę wszystkim udanych lektur i zrealizowania planów czytelniczych a Padmie jako organizatorce jeszcze raz BARDZO PRAGNĘ PODZIĘKOWAĆ.

   

  środa, 22 lipca 2009
  "Ja też chcę"

  Kolorowe Czytanie jest moim wyzwaniowym debiutem, a listę moich lektur podyktowała zawartość półek znajomych i rodziny.

  "Srebrna zatoka" Jojo Moyes

  "Miasto w zieleni i błękicie" Anna Kańtoch

  "Wszystko czerwone" Joanna Chmielewska"

  "Złoty Jasieńko" J. I. Kraszewski

  "Błękitny zamek" L. M. Montgomery

  "Portret w sepii" Isabel Allende

  Pozdrawiam wszystkie mole :)

   

  sobota, 18 lipca 2009
  Kolorowo i przyjemnie ...

  W końcu, dzięki pomocy Padmy (okazało się, że mam dwa konta na bloxie, nie wiem skąd ten drugi - wg poczty gazetowej jestem virginia15, a Padma mi podpowiedziała, że widnieję jako virginia79 ... pogubiłam się, ale nieważne) jestem tutaj i dzielę się moimi wyborami do wyzwania "Kolorowe czytanie".

  Nie ukrywam, że było mi ciężko. Wiele ciekach tytułów mnie prześladowało krzycząc "mnie wybierz, mnie" :). Ale decyzję podjąć trzeba było i oto moja lista:

  1) "Morświn w różowych oknie" - Virginia Woolf (po dwutygodniowym szukaniu tej pozycji na aukcjach, we wszystkich możliwych księgarniach internetowych, antykwariatach, a nawet po mailu bezpośrednio do Wydawnictwa Twój Styl poddałam się. Nikt nie miał tej książki, a Wydawnictwo odpisało, że znalezienie jej na rynku graniczy z cudem. Aż w końcu, buszując po księgarni w moim mieście, okazało się, że w komputerze ta pozycja widnieje, a zatem "zmusiłam" cały personel do przeszukania księgarni, bo czułam, że "ona" gdzieś na mnie czeka. Po trzydziestu minutach znalazła się zakurzona, opuszczona i niechciana, za półką z książkami w dziale "Biografie" ... czekała tam na mnie być może nawet z pół roku :)

  2) "Białe noce" - Fiodor Dostojewski (bo szczerze mówiąc nie czytałam Dostojewskiego nic oprócz "Zbrodni i kary" w szkole  średniej i chcę posmakować jego twórczości)

  3) "Czerwona sofa" - Michele Lesbre (ponieważ opis na okładce skojarzył mi się z książką "Niech wieje dobry wiatr" Lindy Olsson ... może się mylę, ale zainteresowała mnie)

   

  Poza tym jeśli znajdę czas i jeszcze wpuszczą mnie do księgarni, w której "molestuję personel" :) to chętnie przeczytam:

  4) "Złoty notes" - Doris Lessing (jeśli zdążą wydać w Polsce przed ukończeniem wyzwania)

  5) "Sen zielonych powiek" - Edyta Szałek (Wasze recenzje wzbudziły moje zainteresowanie tą książką)

  6) "Różowe strusie pióra" - Hanna Krall (gdyby nie róż w pozycji Virginii Woolf wybór padł by na Hannę Krall)

  7) "Czarny ogród" - Małgorzata Szejnert

  8) "Jasne błękitne okna" - Edyta Czepiel

   

  Choć nie wiem, czy zdążę z tym wszystkim, bo właśnie dziś dowiedziałam się, że zostałam przyjęta na I rok Filologii Polskiej, a zatem od września czeka mnie lista zupełnie innych lektur :)

   

  Chciałam bardzo podziękować Padmie za wyzwania jakie nam organizuje (przyglądam się jakiś czas, ale udział biorę po raz pierwszy) i podziękować również za pomoc i czas jaki poświęca na doglądanie tego wszystkiego.

  Dziękuję.

  piątek, 17 lipca 2009
  Kolorowa lista

  Witam wszystkich!

  Jest to pierwsze wyzwanie jakie podjęłam, a moja lista kolorów jest następująca:

  1. Kobieta w bieli - Wilkie Collins

  2. Czerwone i czarne -Stendhal

  3. Czarna bandera - Jacek Komuda

  I ewentualnie jeszcze, jak się doczekam w bibliotece:

  4. Czarna Wenus - Angela Carter

  5. Czarna orchidea - Neil Gaiman

  6. Biała lwica - Henning Mankell

  19:13, i.love.impala.67 , Kto co czyta
  Link Dodaj komentarz »
   
  1 , 2 , 3 , 4 , 5